Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Η νέα σχολική χρονιά έχει ήδη ξεκινήσει.

Η Διεύθυνση του Σχολείου και ο σύλλογος διδασκόντων θέλουμε να σας ευχηθούμε καλή, δημιουργική σχολική χρονιά!

Θέλουμε να είμαστε συνοδοιπόροι στη διαδρομή των παιδιών σας…

Θέλουμε όλοι δύναμη και επιμονή για να επιτελέσουμε με τον καλύτερο τρόπο το παιδαγωγικό μας έργο..

Θέλουμε να στέκεστε δίπλα μας, να σέβεστε, να συναισθάνεστε την προσπάθειά μας και την αγωνία μας.

Εμείς θα προσπαθήσουμε για το καλό των παιδιών μας, μα και για το δικό μας καλό.

Ειδικότερα για το σχολικό έτος 2022-2023 έχει ληφθεί μέριμνα, όπως και πέρσι, για αποφυγή του συνωστισμού.

• Η ηλεκτρονική επικοινωνία αποκτά, εκ των πραγμάτων, πρωτεύοντα ρόλο. Για το λόγο αυτό θα χρησιμοποιείται τόσο το προσωπικό – υπηρεσιακό mail των εκπαιδευτικών των τμημάτων για άμεση και ξεχωριστή επικοινωνία, όσο και αυτό το mail του σχολείου (mail@6dim-vriliss.att.sch.gr).
  • Ακόμη, υπάρχει η δυνατότητα τηλεφωνικής επικοινωνίας με τους εκπαιδευτικούς σε περιπτώσεις που αυτή κρίνεται απολύτως απαραίτητη και χωρίς να γίνεται κατάχρηση (τηλ. σχολείου: 210 8105220).
  • Όλες οι ανακοινώσεις του σχολείου θα αναρτώνται στην ιστοσελίδα του σχολείου και στο Facebook

Προγραμματισμός πρώτης συνάντησης (Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου) γονέων /κηδεμόνων με τους εκπαιδευτικούς των τμημάτων, θα πραγματοποιηθεί τις επόμενες δύο (2) εβδομάδες με συμμετοχή ενός γονέα για κάθε παιδί, στις αίθουσες Πολλαπλών (ισόγειο), Θεατρικής Αγωγής (ημιυπόγειο) και Μουσικής (1ο όροφο).

Η είσοδος θα γίνεται από την κάτω εξωτερική πόρτα της οδού Πιερίων δίπλα από τα γήπεδα,  φορώντας μάσκα. Λεπτομέρειες για τη συνάντηση του κάθε τμήματος (ώρες, κλπ) θα τις βρείτε στον παρακάτω συγκεντρωτικό πίνακα.

Για τις συναντήσεις των εκπαιδευτικών – γονέων των επόμενων μηνών, θα υπάρξει νέα ανακοίνωση με βάση τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας.

Για ιδιαίτερα σοβαρές περιπτώσεις  θα έχετε τη δυνατότητα τηλεφωνικής ή ηλεκτρονικής (mail) επικοινωνίας.

Η Διεύθυνση του Σχολείου είναι πάντα στη διάθεσή σας, για κάθε πρόβλημα που θα παρουσιάζεται στην εκπαίδευση των μαθητών/τριών και θα προσπαθούμε όλοι μαζί να κάνουμε καλύτερο το περιβάλλον και τη ζωή τους στο σχολείο.

Δάσκαλοι, Μαθητές, Γονείς…Όλοι ΜΑΖΙ Εμείς!

Γεωργόπουλος Σωτήρης