Μετά τον εορτασμό της 25ης Μαρτίου και αφού αποχωρήσουν ΟΛΟΙ οι μαθητές/τριες του Σχολείου,  στις 10:00 π.μ. θα ανοίξουν οι δύο πόρτες του Σχολείου (από τον πεζόδρομο) για να αρχίσει η ενημέρωση προόδου – επίδοση ελέγχων για το Β΄ τρίμηνο των τάξεων Γ΄- Δ΄- Ε΄- ΣΤ‘. Οι εκπαιδευτικοί των τμημάτων θα ενημερώνουν στις αίθουσες διδασκαλίας τους (Γ1- Γ2 – Γ3 – Δ1- Δ2 – Ε1 – Τμήμα Ένταξης στον 1ο όροφο) και (Ε2- Ε3- ΣΤ1- ΣΤ2- ΣΤ3 στον δεύτερο όροφο).

Οι εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων θα ενημερώνουν στην αίθουσα Πολλαπλών με εξαίρεση την κ. Παπαντωνίου Έλλη (γαλλικά) και την κ. Μποζαντζίδου Άννα-Μαρία (γερμανικά ) που θα ενημερώσουν τηλεφωνικά αύριο Τετάρτη 22 Μαρτίου (10:45-11:30).

Κατά τη διάρκεια της ενημέρωσης Γονέων, στον προαύλιο χώρο, θα βρίσκονται και φέτος εκπρόσωποι του Συλλόγου Γονέων με τις χειροποίητες πασχαλινές λαμπάδες φτιαγμένες με μεράκι και αγάπη.