«ΟΧΙ μία μικρή μα μεγάλη λέξη που θα είναι πάντα η απάντηση στη στέρηση της ελευθερίας.»

Δόξα και τιμή στους ήρωες μας!

Χρόνια Πολλά στην Ελλάδα μας!

Συγχαρητήρια στους υπέροχους μαθητές και μαθήτριές μας για την εξαιρετική παρουσία τους στην παρέλαση.

Με λαμπρότητα πραγματοποιήθηκε ο εορτασμός της 28ης Οκτωβρίου στον δήμο μας στα Βριλήσσια.

Στον Ιερό Ναό Αναλήψεως η σημαιοφόρος και οι παραστάτες εκπροσώπησαν το σχολείο μας στη Δοξολογία, στην επιμνημόσυνη δέηση και στην κατάθεση στεφάνων στο ηρώο του Δήμου μας .

Ακολούθησε η παρέλαση και εμείς περήφανοι χειροκροτήσαμε όλα τα παιδιά! Μεγαλύτερο όμως ήταν το χειροκρότημα στο 6ο μας!

Ένα μεγάλο μπράβο στους μαθητές/τριές μας, στις εκπαιδευτικούς κ. Μινοπούλου Κατερίνα και Κ. Σακελλαρίου Όλγα που συνόδευσαν και στη γυμνάστρια κ. Σοφία Σπανουδάκη που προετοίμασε τους /τις μαθητές/τριες για την παρέλαση!

Μεγάλη ήταν η συγκίνησή μας, μα και η υπερηφάνειά μας!

Τα «ΝΑΙ» είναι πιο εύκολα αλλά

Τα «ΟΧΙ» διαμορφώνουν τη ζωή μας.

Χρόνια Πολλά Ελλάδα! Χρόνια ΕΙΡΗΝΙΚΑ!