Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε ότι οι εορταστικές εκδηλώσεις για την 25η Μαρτίου έχουν ως εξής:

Την Πέμπτη 24 Μαρτίου

Θα πραγματοποιηθούν στο σχολείο μας εκδηλώσεις μνήμης και τιμής για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 (Αρ. Πρωτ. : Φ1/ 31401 /Δ2/18-03-2022).

Λόγω της πανδημίας οι εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν στα τμήματα των τάξεων.

Οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων θα προσέλθουν κανονικά στις 08:15π.μ και θα σχολάσουν στις 09:40 π.μ.

Το ολοήμερο σχολείο δεν θα λειτουργήσει.

Παρακαλούμε φροντίστε για την ασφαλή αποχώρηση των μαθητών/τριών.

Την Παρασκευή 25 Μαρτίου 2022

Mε απόφαση του Δήμου Βριλησσίων και σύμφωνα με τη σχετική εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών για τον εορτασμό, στη τέλεση Δοξολογίας στον Ιερό Ναό Αναλήψεως θα παραστεί ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες συνοδευόμενοι από την κ. Σιδηροπούλου Ιωάννα ώρα 10.00. Η χρήση λευκής μάσκας για να εισέλθουν στο εσωτερικό του ναού είναι υποχρεωτική.

Όλοι οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης που θα παρελάσουν θα βρίσκονται 10:45 στην οδό Εθνικής Αντιστάσεως  και Αναλήψεως με τους εκπαιδευτικούς κ. Στρακαντούνα Αρετή και κ. Σακελαρίου Όλγα. Συστήνεται η χρήση λευκής μάσκας στα σημεία συγκέντρωσης και αποχώρησης των μαθητών/τριών( ΟΧΙ υποχρεωτικά κατά τη διάρκεια της παρέλασης).

ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΛΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΟΔΟΥΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΗΨΕΩΣ.

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΟΠΩΣ ΦΡΟΝΤΙΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΗ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΠΑΡΕΛΑΣΗΣ.

Ας επαγρυπνούμε για την ειρήνη και ας αντιστεκόμαστε σε ό,τι αλλοιώνει την ποιότητα ζωής, το ήθος, την ελπίδα για ένα καλύτερο αύριο.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Γεωργόπουλος Σωτήρης