Αγαπητοί γονείς/ κηδεμόνες

Η αγάπη των μαθητών/τριών του σχολείου μας για το βιβλίο και τη φιλαναγνωσία, καθώς και η χαρά τους όταν γνωρίζουν νέους συγγραφείς, μας ώθησε- όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος- να προετοιμάσουμε την εβδομάδα βιβλίου .

Οι συγγραφείς που επιλέξαμε είναι:

Α’ τάξη: Μαρία Παπαγιάννη

Β’ τάξη: Κατερίνα Κρις

Γ’ τάξη: Νίκος Μιχαλόπουλος

Δ’ τάξη: Ελένη Σβορώνου

Ε’ τάξη: Ελένη Πριοβόλου

ΣΤ’ τάξη: Κώστας Στοφόρος

Το σχολείο μας σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων, παρέχει για τη διευκόλυνσή σας τη δυνατότητα αγοράς των βιβλίων στον οικείο και φιλικό δικό μας χώρο, στο διάστημα 20-24 Φεβρουαρίου στα δύο πρώτα διαλείμματα.

Το κόστος των βιβλίων θα είναι στην τιμή λιανικής που ορίζει ο εκάστοτε εκδοτικός οίκος. Στους μαθητές κάθε τμήματος θα γνωστοποιηθούν οι τίτλοι που οι εκπαιδευτικοί, έχουν επιλέξει για ανάγνωση, κατόπιν πρότασης του συγγραφέα, καθώς και οι τιμές αγοράς των αντίστοιχων βιβλίων.

Περισσότερες λεπτομέρειες θα λάβετε από τους εκπαιδευτικούς των τμημάτων.

Η εβδομάδα γνωριμία με τους συγγραφείς θα πραγματοποιηθεί στο διάστημα 27 Μαρτίου έως 5 Απριλίου!

Παιδιά τρέξτε να διαβάσετε!!!! Και τον Μάρτιο παρέα με τους συγγραφείς τα λέμε…ξανά!