Με μεγάλη χαρά είμαστε σε θέση να σας ανακοινώσουμε ότι ακόμα μία δράση του σχολείου μας στα πλαίσια της συλλογικής μας προσπάθειας για όσο το δυνατό καλύτερες συνθήκες μάθησης ολοκληρώθηκε!
Κι αυτή δεν είναι άλλη από το ΝΕΟ εργαστήριο της Πληροφορικής!

Ευχαριστούμε πολύ τον Δήμο Βριλησσίων και ειδικότερα την Α΄ σχολική Επιτροπή που αμέσως είπαν το ΝΑΙ στο αίτημα του Σχολείου και ξεκίνησε αυτό το έργο. Χρηματοδότηση δικτύου, ελαιοχρωματισμός, μεταφορά επίπλων.

Ευχαριστούμε πολύ τον Σύλλογο γονέων & κηδεμόνων για την αμέριστη βοήθεια στη τελειοποίηση και ολοκλήρωση του έργου.

Ευχαριστούμε πολύ την διακοσμήτρια κ. Μαίρη Σουρία, εξειδικευμένη στην εναρμόνιση του χώρου με τον χρήστη του, για την διακοσμητική επιμέλεια.

Ευχαριστούμε πολύ την εκπαιδευτικό Εικαστικών  κ. Δάφνη-Ζωη Παπαδοπούλου για την συναρμολόγηση της μασκότ της αίθουσας.

Ευχαριστούμε πολύ τη Διεύθυνση του Σχολείου για όλο τον συντονισμό.

Τέλος ευχαριστούμε ιδιαιτέρως την εκπαιδευτικό Πληροφορικής κ. Μαρκέλλα Σουρία για τη σύλληψη, τον σχεδιασμό και την εκτέλεση του έργου.

Ευχόμαστε οι μαθητές/ τριες μας σ’ αυτόν τον όμορφο χώρο να ταξιδέψουν στον κόσμο της τεχνολογίας!

Συνεχίζουμε να οραματιζόμαστε
Επιθυμούμε να εξασφαλίσουμε νέους σύγχρονους υπολογιστές για να έχουμε ένα πλήρως εκσυγχρονισμένο εργαστήριο. Καθώς και να προσθέσουμε τις τελευταίες πινελιές, απαραίτητες όμως για τη σωστή λειτουργία του, όπως κλιματισμό και στόρια για συσκότιση.

Και …οι μαθητές /τριες μας θα  δώσουν ζωή στο όμορφο αυτό εργαστήριο με την αναζήτηση, την έρευνα και την τεχνολογία!

Συνοπτική βιντεοπαρουσίαση που ετοίμασε η εκπαιδευτικός κ. Μαρκέλλα Σουρία για το όλο εγχείρημα.