Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Τη Δευτέρα 18/10/2021 πραγματοποιήθηκε η διαδικασία ανάδειξης σημαιοφόρων και παραστατών εφαρμόζοντας την σχετική εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ. Η Διεύθυνση του Σχολείου και ο Σύλλογος διδασκόντων ευχόμαστε «Συγχαρητήρια» σε όλους τους/τις μαθητές/τριες και «ΚΑΛΗ ΠΡΟΟΔΟ!».

Με βάση την με αριθμό 74901/13.10.2021 εγκύκλιο του Υπουργείου θα πραγματοποιηθούν φέτος οι παρελάσεις για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου. Η διάρκεια της παρέλασης δεν πρέπει να ξεπερνάει τα 40 λεπτά. Για τον λόγο αυτό θα παρελάσουν μόνο οι μαθητές/τριες της ΣΤ’ τάξης.

Επισημαίνεται ότι, λόγω των μέτρων που λαμβάνονται για την αντιμετώπιση του κινδύνου διασποράς του κορωνοϊού COVID-19, οι εορταστικές εκδηλώσεις, θα γίνουν σύμφωνα με τις ισχύουσες υγειονομικές διατάξεις για λόγους δημόσιας υγείας.

ΣΤΟΛΗ ΠΑΡΕΛΑΣΗΣ 6ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ:ΑΓΟΡΙΑ:
– Σκούρα μπλε φούστα
– Γαλάζιο πουκάμισο
– Μπλε σκούρο καλσόν
– Φουλάρι μπλε που γράφει 6ο Δημοτικό Βριλησσίων
– Παπούτσια μπλε ή μαύρα
– Σκούρο μπλε παντελόνι
– Γαλάζιο πουκάμισο
– Μπλε σκούρα γραβάτα
– Παπούτσια μπλε ή μαύρα

Ο Σημαιοφόρος και οι Διμοιρίτες θα φοράνε άσπρα γάντια.

Όλα τα παιδιά θα φοράνε μάσκα μιας χρήσης (θα δοθεί από τους υπευθύνους την ώρα της παράταξης).

Την στολή και τα αξεσουάρ θα μπορείτε να τα προμηθευτείτε από το κατάστημα Σάκης, Αναλήψεως 5 Βριλήσσια.

Γεωργόπουλος Σωτήρης